Ajax-target met één interland sluit deur voor Oranje

Foto: Ajax-target met één interland sluit deur voor Oranje

Pablo Rosario heeft de hoop opgegeven voor een rentree bij Oranje. De 28-jarige verdedigende middenvelder van OGC Nice mikt op een interlandloopbaan voor de Dominicaanse Republiek.

Pablo Rosario sluit Oranje-boek en gaat voor interlandloopbaan bij Domincaanse Republiek

In zijn jaren bij PSV kwam Rosario tot één interland, momenteel zo’n zesenhalf jaar geleden. Het debuut duurde één helft in een oefenwedstrijd tegen België (1-1), maar daar blijf het bij. In Nice groeide Rosario uit tot een belangrijke schakel, maar een oproep voor Oranje bleef uit.

“Nee, ik denk niet dat ik dat ik dat shirt ooit nog zal dragen”, aldus de 28-jarige Amsterdammer tegenover Viaplay. “Ook omdat het superlang geleden is dat ik erbij zat. Ik heb mijn haasje, ik heb mijn debuut mogen maken tegen België en er prachtige ervaringen gehad. Maar nu is dat een gepasseerd station voor mij.”

Ontwikkeling van voetbal

Dat betekent niet voor Rosario zijn interlandcarrière er direct op zit. “Ik hoop dat ik snel met nieuws kan komen over mijn interlandtoekomst. Dat is zeker iets waar ik naar uitkijk. Ik kan ook uitkomen voor de Dominicaanse Republiek. Het is een land dat heel lang niet wist wat voetbal was, zo zeg ik het altijd. Maar de laatste jaren zijn ze daar heel erg bezig met het ontwikkelen van het idee van voetbal in de mentaliteit van het land. Door de jongeren proberen te activeren om in plaats van te gaan honkballen, te gaan voetballen.”

Recent voegde een in Nederland geboren speler zich al bij de Dominicaanse nationale ploeg. “Laatst had je al Juan Familia Castillo (van RKC Waalwijk, red.) die zijn interlanddebuut maakte en er zijn ook andere spelers uit Europa die al die stap hebben gemaakt. Dat is heel mooi om te zien. Bij mij zou dat ook een heel mooi moment zijn voor mijn familie.”

Rosario werkte vorig seizoen succesvol samen met Francesco Farioli bij OGC Nice. De trainer had de Amsterdammer graag meegenomen naar de Johan Cruijff ArenA, maar zo ver kwam het niet.

Had Rosario nog een keer een oproep verdiend voor Oranje?

  • Ja, goede speler
  • Nee, komt tekort
  • Ja, goede speler
  • Nee, komt tekort

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

11:38
6+
Ten Hag waarschuwt Oranje: “Niet normaal…”
11:30
211+
Brahim Díaz krijgt ‘breaking news’ bij Marokko
11:18
35+
‘Óscar García stunt met nieuwe club’
11:07
38+
KNVB grijpt keihard in na debacle bij Ajax
10:30
1906+
‘Familie Van Persie neemt wraak op Feyenoord’
10:11
1659+
‘Feyenoord haalt trainer die de hele Kuip haat’
09:29
134+
‘Knallende ruzie tussen Koeman en Virgil van Dijk’
09:18
60+
‘Nederland in shock na nieuws over Gravenberch’
09:05
24+
‘International denkt: zak maar in de stront, Koeman’
08:51
1+
Op welke zender kijk je Zuid-Korea – Tsjechië? | WK Gids
08:35
25+
Marokko of Nederland: wie is beter? | Koken met Mounir
08:19
16+
Op welke zender kijk je Mexico – Zuid-Afrika? | WK Gids
08:04
120+
‘Cruijff des duivels, Ajax ziet miljoenen verdampen’
07:49
109+
Vermoedelijke WK-opstelling Nederland tegen Japan: blijft Koeman eigenwijs?
07:33
331+
‘Ajax vangt bot: nieuwe trainer zet handtekening in Spanje’
07:17
9+
Op welke zender kijk je Engeland – Costa Rica live?
07:02
79+
‘Koeman grijpt hard in bij Nederlands elftal: alles op zijn kop’
06:45
9+
Op welke zender kijk je Portugal – Nigeria live?
05:45
31+
Eerste speelronde Eredivisie-seizoen 2026/2027 bekend
22:52
69+
‘Bizar: topspeler laat Nederlands elftal in de steek’

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie