Ajax-talent ontdekt die lijkt op Argentijnen: ‘Vleugje Maradona’

Foto: Ajax-talent ontdekt die lijkt op Argentijnen: ‘Vleugje Maradona’

Ajax deed afgelopen donderdagavond uitstekende zaken in Brussel door Union Saint-Gilloise in de heenwedstrijd met 0-2 te verslaan. Aad de Mos genoot van één man in het bijzonder: Jorthy Mokio. Dat vertelt hij in (co)efficiënt met Aad, een onderdeel van de SoccerNews-podcast Twee Viertje met Aad.

Twee Viertje met Aad: Jorthy Mokio gaat een bizar grote speler worden bij Ajax

Ajax staat al met anderhalf been in de achtste finale van de Europa League door de 0-2 overwinning in Brussel. Christian Rasmussen maakte de openingstreffer en de 16-jarige Mokio tekende voor de 0-2. “Hij is een uitzonderlijk talent”, begint De Mos in de nieuwste aflevering van de SoccerNews-podcast. “Een geweldige speler voor de toekomst. Bij KAA Gent en Jong Ajax had hij mij al een paar keer laten zien dat hij bijzondere kwaliteiten heeft. Donderdagavond is dat er helemaal uit gekomen. Het was ook de ideale mogelijkheid om het te laten zien.”

Vorige week zondag maakte Mokio zijn basisdebuut op bezoek bij Fortuna Sittard (0-2) als linksback, een paar dagen later zijn Europese basisdebuut als controleur. “Ajax kreeg ruimte en Mokio liet zijn kwaliteiten zien op het middenveld. Hij maakte een geweldige goal. Aan alles kun je zien dat het een grote speler gaat worden. Hij deed mij een klein beetje denken aan Redondo. Maar hij moet zichzelf blijven.”

Maradona-trainingen op TikTok

De Mos voorziet een grote toekomst voor de Belgische tiener. “Hij gaat straks heel veel geld opleveren voor Ajax”, vervolgt hij. “Maar laat hem eerst maar eens een paar jaar spelen bij Ajax.” De analist vindt het knap dat Mokio zichzelf liet zien op zo’n slecht veld in België. “Goede spelers spelen goed op alle velden. Kijk naar Maradona, ik heb een paar training van Maradona gezien op TikTok. Een biljartlaken of een modderveld, maakte voor hem niet uit.”

“Dat is voor spelers bij Ajax ook zo. Als het échte voetballers zijn, steken ze daar met kop en schouders boven uit, die trekken zich daar niks van aan. Ze hebben gewoon een goede techniek. Daar waren Mokio en Steven Berghuis voorbeelden van tegen Union”, besluit De Mos.

Ben jij ook zo onder de indruk van Mokio?

  • Ja, ik wel
  • Nee, ik niet
  • Ja, ik wel
  • Nee, ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

16:00
14+
Op welke zender kijk je Real Madrid – Manchester City live?
15:45
12+
‘Heel Nederland gechanteerd door Vandaag Inside’
15:30
403+
‘Sem Steijn terug naar oude liefde’
15:15
5+
Op welke zender kijk je FCSB Boekarest – Feyenoord in de Europa League?
15:00
192+
Vermoedelijke opstelling Feyenoord tegen FCSB: Van Persie puzzelt erop los
14:48
20+
Johan Derksen witheet na ‘doodsbedreiging’: “Als wij…”
14:32
44+
‘Van Persie kiest voor Ajax-opstelling’
14:16
19+
‘Ajax-aanstelling Heitinga zwaar onterecht’
14:00
44+
‘Weghorst belt af voor Ajax – Feyenoord’
13:40
106+
‘Ajax-transfer op knappen’
13:25
10+
‘Vandaag Inside-gastenlijst opgeschud’
13:10
126+
‘PSV – Atlético krijgt ingrijpend staartje’
12:49
33+
Van Dijk reageert op clash tussen Salah en Slot
12:34
55+
‘Eredivisie-transfer voor Bas Kuipers’
12:19
58+
‘Ajax-trainer voor de rest van het seizoen bekend’
12:04
108+
‘Ajax neemt enorm risico met Dolberg’
11:51
30+
‘Concurrentie bij Oranje heel groot, ik blijf niet wachten’
11:37
49+
‘Per direct Vandaag Inside-ontslag voor Wierd Duk’
11:23
85+
L’Équipe gaat los over Igor Paixão: “Na vier maanden al..”
11:07
36+
Pijnlijke Ajax-constatering richting Qarabag-uit
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie