‘Ajax schreeuwt het uit: 100 tot 150 miljoen’

Foto: ‘Ajax schreeuwt het uit: 100 tot 150 miljoen’

Ajax heeft geld nodig en moet spelers verkopen in de aankomende transferwindow. Alhoewel, misschien krijgen de Amsterdammers ook wel te maken met een lucratief gelukje.

SN Betrouwbaarheidsmeter:

Laag
Gemiddeld
Hoog

‘Ajax-kassa slaat op hol door Mohammed Kudus’

Volgens de Engelse media wordt er namelijk flink gestreden om de handtekening van Mohammed Kudus, die nu nog onder contract staat bij West Ham United. ArsenalLiverpool, Chelsea én Al-Nassr worden genoemd als mogelijke bestemmingen.

De interesse van The Reds is wel interessant om uit te lichten. Op Anfield Road heeft Mohamed Salah zijn contract verlengd, maar de verwachting is dat Darwin Núñez verkocht wordt. Luis Díaz wordt óók in verband gebracht met een transfer en dus mogen we wel één of meerdere aanvallende versterkingen verwachten bij het team van trainer Arne Slot. Kudus zou in ieder geval concreet in beeld zijn bij de nummer één van de Premier League.

Ook Saudi-Arabië lonkt

Al-Nassr (de club van Cristiano Ronaldo en Sadio Mané) wordt al langer genoemd als mogelijke bestemming voor de oud-Ajacied. Maar waar Europese ploegen honderd miljoen euro af moeten tikken voor Kudus, ligt de afkoopsom voor teams uit Saudi-Arabië naar verluidt een stukje hoger. Mogelijk gaat het om 150 miljoen euro.

Voor Ajax is dat in ieder geval een win-winsituatie. De Amsterdammers beschikken immers over een doorverkooppercentage van tien tot vijftien procent. Die som wordt in de regel berekend over de winst. Kudus werd voor 43 miljoen euro van de hand gedaan, dus bij een binnenlandse transfer van honderd miljoen bedraagt de premie die naar onze hoofdstad vloeit 5,7 tot 8,55 miljoen. Bij een deal met Al-Nassr van 150 miljoen euro hebben we het over 10,7 tot 16,05 miljoen.

Is hij zoveel geld waard?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

19:00
6+
‘Regelrechte Ajax-stunt in de maak’
18:53
3+
‘Daniele Rugani weet waar hij aan toe is’
18:34
49+
Ongelooflijk: ‘Slot betaalt 135 miljoen voor Nederlander’
18:06
63+
‘Koeman stunt met nieuwe Oranje-opstelling’
17:50
87+
‘FC Utrecht vraagt monsterbedrag voor El Karouani’
17:39
106+
Stembiljet voor SN Team van het Seizoen 2024-2025
17:33
107+
Van Hanegem tipt Ajax welke trainer ze moeten nemen
17:20
60+
Driessen en Verweij vellen hun oordeel over Olij en PSV
17:09
241+
Van Persie regelde in 2023 al supertransfer voor Feyenoord
17:00
76+
Steijn, Saibari, Til of Breum? Stem op jouw favoriet!
16:46
21+
Goes blikt eerlijk terug op zijn gedrag in bekerfinale
16:32
175+
‘Philippe Sandler naar Eredivisie-topclub’
16:16
152+
‘Ajax enorm misbruikt door Farioli: doordacht politiek spel’
16:00
507+
‘PSV verrast met vervanger Luuk de Jong’
15:48
103+
‘Dark horse’ voor opvolging Farioli: “Al eerder trainer van Ajax geweest”
15:33
82+
Verweij onthult: ‘Opvallende naam’ hoog op kandidatenlijst Ajax-trainerschap
15:15
32+
Tuchel looft Ajacied: “Hij bepaalt de standaard”
15:00
9+
Vincent Janssen op de VLUCHT: Helemaal naar MEXICO voor NIKS!
14:50
105+
Janssen na Vitesse-dreun: “Hier gaat wat gebeuren”
14:35
32+
Van Nistelrooij reageert op geruchten over ontslag
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie