‘Ajax heeft enorm hoefijzer, laks PSV heeft nog kans’

Foto: ‘Ajax heeft enorm hoefijzer, laks PSV heeft nog kans’

Ruud Gullit is van mening dat Ajax momenteel de voornaamste kandidaat is om kampioen te worden. De oud-international wijt dat deels aan de ‘lakse’ prestaties van PSV, maar prijst ook trainer Francesco Farioli voor het neerzetten van een moeilijk te verslaan team. Al stelt Gullit dat Ajax ook niet over geluk heeft te klagen.

Ruud Gullit: Ajax is favoriet voor de titel, laconiek PSV heeft voorsprong weggegeven

Dat Ajax nu aan kop staat in de Eredivisie ligt volgens Gullit ook deels aan PSV, die genoten heeft van het Champions League-optreden van de Eindhovenaren. “Speelt PSV als tegen Juventus, dan maakt het tegen iedere club kans. Voor mij één van de mooiste wedstrijden van het seizoen tot dusver. Tegelijk kan je dan je vraagtekens zetten bij de optredens van PSV in de Eredivisie.”

Volgens Gullit hebben de Eindhovenaren de Nederlandse competitiewedstrijden simpelweg te licht opgevat. “Ze hebben toch echt gedacht dat het wel een tandje minder kon tegen clubs als PEC Zwolle, Willem II en NEC. PSV heeft de kleinere clubs het geloof gegeven dat er iets te halen valt. Vandaar is de grote voorsprong op Ajax verspeeld en staat Bosz met zijn ploeg zelfs vijf punten achter. Als PSV in de competitie kan opbrengen wat ze kunnen in Europa, dan maken ze nog een kans om Ajax in te halen.”

Complimenten voor Farioli

Gullit ziet echter ook dat Ajax wel erg veel geluk aan zijn kont heeft hangen. “Alhoewel, Ajax is niet leuk om naar te kijken, maar Farioli blijft wel winnen met zijn elftal. Met regelmatig een dosis mazzel. Je mag het in Amsterdam niet zeggen, maar zelfs de meest verstokte fans weten dat er ergens bij Ajax een enorm hoefijzer ligt.”

Toch vindt Gullit ook dat Farioli de nodige credits moet krijgen voor wat de Italiaan heeft neergezet in Amsterdam. “Farioli levert goed werk. Hij is z’n bouwwerk begonnen met het neerzetten van een solide verdediging en dan maak je altijd kans wedstrijden te winnen door één of twee kansen te benutten. Vanuit die positie is hij verder gaan bouwen met als resultaat de koppositie in de Eredivisie en een plaats bij de laatste zestien van de Europa League. Ze zijn favoriet voor de landstitel. Bij Ajax willen ze daarover niet praten, maar ze kunnen er niet meer onderuit met vijf punten voorsprong met elf wedstrijden te gaan.”

Is Ajax de favoriet voor de titel?

  • Ja, absoluut
  • Nee, dat is PSV
  • Ja, absoluut
  • Nee, dat is PSV

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

11:21
2+
Blessurebom onder titelprolongatie Bayern München
11:06
31+
Clubs melden zich bij Roda JC voor Bas Sibum
10:52
130+
‘Ajax belt met Slot, Real én Arsenal: totale verbijstering’
10:37
34+
‘Eredivisie-terugkeer voor Gertjan Verbeek’
10:34
74+
‘Alex Kroes slaat fantastische slag met terugkeer’
10:23
16+
Brievenbonje tussen Halsema en UEFA na Ajax-besluit
10:09
103+
‘Ian Maatsen maakt verkeerde toekomstkeuze’
09:48
25+
Op welke zender kijk je PSV – Ajax?
09:45
43+
‘Premier League-club biedt 50 miljoen op Nico Williams’
09:10
25+
Harry Kane: ‘Voetbalbonden negeren spelerszorgen’
08:53
47+
De ‘nieuwe Sergio Ramos’ tekent bij Real Madrid
08:37
12+
PSV-beul Ødegaard geeft voetbalshow en ‘vernietigt’ tegenstander
08:22
57+
Argentinië vernedert Brazilië: “Lesje geleerd”
07:30
61+
Verenigde Staten-bondscoach over WK-kansen: ‘Hulp nodig van Trump’
07:00
69+
Verbruggen mist instinct: “Ga omgekeerd staan”
23:36
63+
Pech voor Slot na ‘brutaal’ Liverpool-verzoek
23:12
33+
Argentinië zonder te spelen al zeker van WK-deelname
22:49
15+
AZ-speler Møller Wolfe walst met Noorwegen over Israël heen
22:31
209+
Mislintat-aankoop is terug na blessure: ‘Geweldig gevoel’
22:05
80+
Feyenoord ontvangt boete voor schade na AC Milan-uit
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie