‘Ajacied choqueert en keert per direct terug’

Foto: ‘Ajacied choqueert en keert per direct terug’

Er is in Zuid-Amerika nogal veel te doen om de toekomst van Gastón Ávila. Die was namelijk dicht bij een transfer naar São Paulo, maar dat kreeg opeens geen contact meer met de verdediger van Ajax.

‘Gastón Ávila zet gesprekken stop en wil terugkeren’

Die is nu volgens journalist Valentín Furlan van UOL Esporte helemaal in de ban van een andere aanbieding, afkomstig van Rosario Central. De verslaggever in kwestie meldt: “Medewerkers van Gastón Ávila hebben Tricolor laten weten dat ze bereid zijn de gesprekken te hervatten als de onderhandelingen met Rosario Central mislukken. Tricolor had een akkoord met de verdediger, maar een aanbod van de club die hem heeft opgeleid, gaf de doorslag.”

Vervolgens komt hij met iets opmerkelijks: “De Argentijnse club is nog lang niet tot een akkoord gekomen met Ajax.” Mogelijk is de aanbieding van Rosario Central dus helemaal niet aantrekkelijk voor de Amsterdammers, die in het tijdperk-Sven Mislintat liefst twaalf miljoen euro betaalden voor de verdediger.

Overmars viel van zijn stoel

Marc Overmars, de technisch directeur van Royal Antwerp FC, verkocht hem aan Ajax. Aan de NOS vertelde hij: “Ik zei tegen mijn collega: ik wil me er een beetje buiten houden. Doe jij maar het contact met de mensen die op kantoor zitten, de afwikkeling enzovoorts.” Hij stuurde Mislintat één berichtje: “Dit moet het zijn. Het was de snelste deal ooit. Maar voor mij was het ook moeilijk, omdat ik dacht: godver, wat halen ze in huis?! Je moet iets verkopen aan de club waar je van houdt. Bij Ávila dacht ik: hij is niet een typische Ajax-speler. Hij stond zelf ook in dubio. Hij was een speler die in de spelersgroep echt geliefd was.”

Overmars en Antwerp incasseerden 14,5 miljoen (volgens de voormalige buitenspeler, Transfermarkt houdt het op 12,5 miljoen): “Ja. Dat is de som die aan Ajax is voorgelegd. Vervolgens beslist Mislintat of dat bedrag voor Ávila moet worden betaald. Het is niet Marc Overmars die dat beslist.”

Ávila werd geboren in Rosario en speelde als jonkie in de jeugdopleiding van Rosario Central, maar stapte vervolgens over naar de ’talentenfabriek’ van Boca Juniors. Tot december werd hij door Ajax uitgeleend aan Fortaleza.

Grootste miskoop ooit?

  • Vind ik wel
  • Vind ik niet
  • Vind ik wel
  • Vind ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

12:00
116+
‘Johan Derksen gaat opstappen bij Vandaag Inside’
12:00
288+
Premier League-club overweegt nieuw bod op sterspeler PSV
11:52
0+
Op welke zender kijk je Chelsea – Brentford live?
11:43
96+
Onthuld: ‘Premier League-club wil Ajax beroven van toptrainer’
11:31
308+
Deal tussen PSV en Bosz op klappen?
11:22
1059+
‘Cruijff laat nu al twee grote Ajax-deals klappen’
11:10
1+
Op welke zender kijk je Nottingham Forest – Arsenal live?
11:00
0+
Voorspelling Feyenoord – Sparta: Feyenoord profiteert van het Kuip-effect
10:50
190+
Valente reageert op ‘ontslag Van Persie bij Feyenoord’
10:40
62+
”Vervanger Pepi bij PSV’ terug naar Championship’
10:32
5+
Op welke zender kijk je RB Leipzig – Bayern München live?
10:21
50+
‘Direct verbazing over ‘Ten Hag als bondscoach Oranje”
10:14
104+
‘Doorbraak Koeman: 4 debutanten mee naar WK 2026’
10:05
243+
‘Bizar: 776 miljoen voor Erling Haaland’
10:01
12+
Op welke zender kijk je Liverpool – Burnley live?
09:50
388+
‘Nu al spijt van Ajax-transfer’
09:45
136+
‘Van Persie eruit bij Feyenoord na Heitinga-drama’
09:29
17+
Op welke zender kijk je Manchester United – Manchester City live?
09:15
0+
Italiaans voetbal in rouw: president Fiorentina overleden
09:00
18+
Op welke zender kijk je Fortuna Sittard – PSV live?
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie