‘Afwachten of Hadj Moussa de teleurstelling van zich af kan schudden’

Foto: ‘Afwachten of Hadj Moussa de teleurstelling van zich af kan schudden’

Anis Hadj Moussa zag een contract van 50 miljoen euro bij Al-Ittihad in rook opgaan deze week. Dit doordat Feyenoord bankgaranties eiste van de club uit Saudi-Arabië, die die niet kon aanleveren. Sjoerd Mossou vindt dat Feyenoord ‘het enige juiste heeft gedaan’.

‘Alles is te koop, zo luidt het cliché, maar niet ten koste van alles’

Al-Ittihad ging richting de veertig miljoen euro, maar op het laatste moment klapte de deal dus. “Juist dit soort gekkigheid vraagt om kalmte en ratio. In het Saudische transfergeweld kun je als Eredivisie-club maar één ding doen: duidelijke kaders en grenzen bepalen. Niet alleen over het bedrag zelf, óók over de voorwaarden.”

“Al-Ittihad wilde bij zijn eerste betaling slechts 5 miljoen euro overmaken. Een bankgarantie ontbrak”, vervolgt Mossou, die de risico’s kent. “Toch deed de clubleiding het enige juiste. Eenhoorn en Rigaux bleven stevig vasthouden aan hun eisenpakket. Niet schipperen, maar koers houden, óók wanneer iedereen om je heen met dollartekens in de ogen zit.”

De ogen zijn nu gericht op Hadj Moussa, die heel graag de transfer wilde maken. “Of het de voetballer zelf lukt om zijn teleurstelling van zich af te schudden, op het veld vooral, is ook nog maar afwachten. Maar Feyenoord kon in deze transfersoap weinig anders doen dan wat het deed. Alles is te koop, zo luidt het cliché, maar niet ten koste van alles.”

Valentijn Driessen kijkt er anders naar

Namens De Telegraaf schreef Valentijn Driessen: “Het geklaag over de gebrekkige financiën en dat Feyenoord daarom sportief een stap moet terugdoen, valt dan niet te rijmen met het beleid afgelopen transferwindow. De nieuwe trainer Giovanni van Bronckhorst was daarvan ook niet op de hoogte bij zijn aanstelling en zei vrijdag dat hij pas veel later was geconfronteerd met de beleidswijziging.”

Driessen constateerde ‘een onaanvaardbaar bedrijfsrisico’ door Al-Ittihad de deur te wijzen. “Alleen wordt steeds meer duidelijk over de werkelijke reden achter de weigerachtige houding van Feyenoord om zaken te doen met de Saoedi-Arabië. Waar een wil is om een deal van 40 miljoen euro te sluiten daar telt een bankgarantie niet of een verschil van inzicht over de eerste aanbetaling”, stelt de journalist.

Eens met Mossou?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

21:54
3+
‘Zou het niet aan Noa Lang zelf liggen?’
21:37
1192+
‘Bliksemterugkeer Godts naar Eredivisie’
21:21
97+
‘Promotie Ouazane na ruzie bij Ajax’
21:04
8+
‘Toekomst Nigel de Jong stiekem onthuld bij ESPN’
20:48
4+
Dit zijn alle duels in de tweede speelronde van de Champions League
20:31
66+
Vermoedelijke opstelling PSV tegen RB Leipzig: Bosz zet het om
20:15
19+
‘Schorsing bij NEC na drama tegen Ajax’
19:58
30+
Op welke zender kijk je Feyenoord – Como?
19:42
150+
‘Ontslag bij KNVB na incident met Ruben van Bommel’
19:25
22+
Op welke zender kijk je RB Leipzig – PSV?
19:10
505+
‘Ajax klaagt Al-Hilal aan voor oplichting’
18:47
28+
“Tegenstanders gaan niet meer met angst richting Ajax”
18:30
14+
PSV blij met UEFA: gehoor gegeven aan verzoek
18:13
72+
‘Ajax heeft eigen ‘Raheem Sterling’ in selectie’
17:55
13+
Dit vindt men in Amerika van MLS-debuut Malacia
17:38
11+
United-icoon Gary Neville komt met opvallend Man City-verzoek
17:21
95+
‘KNVB drukt nu al stempel op Groningen-Ajax met bizarre beslissing’
17:04
46+
Nederlands toptalent maakt veel indruk: “Echt een beest”
16:45
27+
Veelbesproken interview Tadic krijgt onverwachts staartje
16:27
175+
Barça-fans unaniem over toekomst van Frenkie de Jong: “Het is tijd”

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie