Ze krijgen beiden behoorlijk wat kritiek in tijden dat het minder gaat met PSV. maar Mario Götze en Roger Schmidt zijn voor de Eindhovenaren én voor de Eredivisie an sich goud waar. Dat stelt hun landgenoot Gerrit Nauber, speler van Go Ahead Eagles, in het ELF Voetbal Magazine.
"In Duitsland wordt me vaak gevraagd naar het niveau van de Eredivisie. Ajax en PSV zouden probleemloos meedoen in de Bundesliga. De andere clubs wisselen qua sterkte. Ik antwoord vaak dat de Eredivisie een mix is van de Bundesliga, 2. Bundesliga en de top van de 3. Liga", vertelt Nauber.
Unicum
Dit seizoen spelen er 23 Duitsers in de Nederlandse competitie. Bijzonder, want Duitsers kiezen juist niet heel snel voor een buitenlandse transfer, weet Nauber. "Waarom niet meer Duitsers de stap maken, weet ik niet. Sowieso maken weinig Duitsers de stap naar het buitenland."
"Mario Götze en trainer Roger Schmidt zorgen er in ieder geval voor dat de aandacht voor de Eredivisie is gegroeid", aldus de 29-jarige Eagles-steunpilaar, die zelf eerder uitkwam voor Bayer Leverkusen (jeugd), Sf Lotte, MSV Duisburg en SV Sandhausen, tot slot.
5x je inleg als PSV toch nog kampioen wordt!