Ajax neemt het komende midweek op tegen SL Benfica; het wordt de return na de eerdere 2-2 remise in Lissabon. Op papier zijn de Amsterdammers de grote favoriet, maar de laatste weken verkeert de ploeg van Erik ten Hag niet in al te grootse vorm.
Afgelopen vrijdagavond ontsnapte Ajax nog tegen SC Cambuur (2-3 in blessuretijd), eerder gebeurde dat ook al tegen RKC (late penalty) en werd er verloren op bezoek bij Go Ahead Eagles (2-1). "Ajax maakt een periode van instabiliteit door, met name in verdedigend opzicht. En dat is voor Benfica uitstekend nieuws", constateert de Portugese journalist Luis Mateus van A Bola dan ook op Twitter.
De 2-2 uitgangspositie is bovendien zeker niet slecht en zelfs hoopgevend, want Benfica was na rust veel sterker dan Ajax. "Maar op dit moment blijven de kansen op succes klein", benadrukt Mateus desondanks.
Benfica zelf ook niet in vorm
En dat heeft dan weer alles te maken met het feit dat Benfica zelf vrijdagavond thuis niet wist te winnen van laagvlieger FC Vizela; het werd 1-1, waardoor de Portugese titel nu wel definitief uit zicht lijkt. Koploper FC Porto en runner-up Sporting CP staan al respectievelijk negen en drie punten voor, met beiden nog een wedstrijd extra resterend.
Odds voor de return: winst Ajax 1.40 - gelijkspel 5.00 - winst Benfica 7.00
O Ajax vive um momento de maior instabilidade, sobretudo defensiva, e isso seria uma excelente notícia para um Benfica… estável. Partem empatados, o que já não era expectável antes do pontapé de saída, e neste momento as probabilidades de sucesso continuam baixas.
— Luís Mateus (@luismateus) March 11, 2022
90+2. Paul Pogba Gravenberch.
— Luís Mateus (@luismateus) March 12, 2022