Het Nederlands elftal heeft op vrijwel alle posities meerdere grote talenten staan, maar op keepersvlak is dat een ander verhaal. Die situatie is echter niet voor niets aanwezig, zo stelt Jan Willem van Ede in De Telegraaf.
De voormalig keeper, die onder meer uitkwam voor FC Utrecht en PSV, weet als geen ander wat ervoor nodig is om bij een goede club te slagen. Van Ede stelt in gesprek met het medium dat het zeer belangrijk is dat keepers hun minuten in het eerste team maken, zodat ze zich elke week kunnen verbeteren. Dat gebeurt bij de hedendaagse keepers echter te weinig, zo stelt hij.
"Over de hele linie is de carrièreplanning van jongere keepers voor verbetering vatbaar", zo laat hij in het interview weten. "Getalenteerde, jonge keepers als Justin Bijlow, Maarten Paes en Kjell Scherpen hadden al veel meer wedstrijden achter hun naam moeten hebben dan nu het geval is. Keepen is een ervaringsvak en alleen door veel wedstrijdminuten te maken, worden keepers beter."
Nederlands keeperstalent
Feyenoord heeft met Bijlow dit seizoen een uitstekende keeper in huis die bondscoach Louis van Gaal al overtuigde van zijn kwaliteiten. Bijlow moest bij Feyenoord echter jarenlang genoegen nemen met de rol van tweede keeper, omdat Kenneth Vermeer destijds kon rekenen op meer vertrouwen. Het zorgde ervoor dat de Feyenoorder geduld moest hebben.
Met Jay Gorter hoopt Ajax een keeper in huis te hebben die de komende jaren kan doorgroeien naar het eerste team. De doelverdediger is echter afkomstig van Go Ahead Eagles, waardoor het de grote vraag is of hij het hoge niveau dat Ajax nastreeft, kan behalen. Eerder slaagde Scherpen daar niet in. Bij PSV staat Joël Drommel onder de lat.
Spelen Ajax en PSV gelijk? Profiteer van een odd van 3.75!