Feyenoord heeft het ontzettend lastig op dit moment. Bij RKC Waalwijk werd opnieuw puntenverlies geleden en ondertussen groeien de personele problemen, maar Jan Everse ziet nog een andere oorzaak.
"Als je kijkt naar de bezetting...", opent Everse in FC Rijnmond. "Je speelt met Diemers op linksbuiten, dat is helemaal geen linksbuiten. Linssen is geen spits. Berghuis stond de eerste twintig minuten op rechtsbuiten, dat waren de beste twintig minuten van de wedstrijd. Daarna wordt het minder en gaat hij zich overal mee bemoeien."
"Iedereen geeft hem maar de bal. Ze denken: als hij de bal heeft, gebeurt er iets. Maar er gaat zoveel fout", aldus de voetbalanalist. "Ik zit ernaar te kijken als trainer. Dan zie ik een aanval en staan er drie spelers op twee meter naast elkaar op de rand van de zestien en lopen ze tegen elkaar aan. Zouden ze nou gezien hebben waar ze staan?"
Everse besluit: "Voor een topclub vind ik dat wel triest. Ik zag één goede combinatie met Teixeira en Berghuis, maar dat zie je zo weinig. Ze komen alleen maar naar binnen en schieten tegen verdedigers aan. Er is nauwelijks combinatievermogen. Dat is wel trainbaar hoor."