FC Twente speelt komend seizoen in de Jupiler League en dat maakt veel leedvermaak los in Nederland. Volgens Koert Westerman is dat merkwaardig.
"Weet je wat ik zo gek vind? Dat iedereen blij is dat FC Twente degradeert. Ik snap dat sentiment niet zo goed", vertelt Westerman in Betweters. Hugo Borst vult aan: "Dat heeft gewoon met poen te maken. Het is een poenerige club. In Engeland is ooit een boek uitgegeven: Why I hate Man. United. Het is gewoon teveel geld."
"Dat is nu eigenlijk onzin, want je kunt het ook zeggen over City, Real Madrid en FC Barcelona. Maar FC Twente heeft, dat vinden de mensen, de titel gekocht. De begroting is ook absurd. Als je met de vijfde of zesde begroting van Nederland achttiende wordt, dan doe je het niet goed. Het heeft met poen te maken", aldus Borst.
De Sparta-fan gunt Twente deze degradatie niet. "Ik weet hoe het voelt om te degraderen en het is ook helemaal niet makkelijk om terug te keren. Je kunt zeggen: wij hebben straks het meeste geld. Maar je kunt alleen maar putten uit de beste Jupiler League-spelers."