Utrecht moet opnieuw bouwen: suggesties voor Ten Hag

Foto: Utrecht moet opnieuw bouwen: suggesties voor Ten Hag

FC Utrecht beleefde een teleurstellende start van het seizoen, maar maakt momenteel de meeste indruk achter de traditionele topdrie. Toch dreigt trainer Erik ten Hag in de zomer opnieuw te moeten bouwen. SoccerNews.nl doet daarom een aantal suggesties.

Sébastien Haller kondigde vorige week aan dat een zomertransfer zijn voorkeur geniet. Voorin dreigen ook Nacer Barazite (aflopend contract) en Richairo Zivkovic (gehuurd van Ajax) te vertrekken, waar doelman Robbin Ruiter met een contract tot deze zomer een eveneens groot vraagteken vormt. FC Utrecht zelf besloot vooralsnog niet te verlengen met Edson Braafheid, Kevin Conboy en Andreas Ludwig. En dan is het nog maar de vraag of andere sterkhouders met een doorlopende verbintenis gevrijwaard blijven van interessante aanbiedingen. Kortom: werk aan de winkel in de Domstad.

FC Utrecht zal het vertrek van een aantal spelers ongetwijfeld intern opvangen. Zo is David Jensen een uitstekende vervanger gebleken van Ruiter en maakt ook een speler als Gyrano Kerk indruk als aanvaller in het team van Erik ten Hag, die zijn taken als hoofdtrainer combineert met die van technisch manager. Misschien zou de tacticus eens kunnen denken aan de hieronder genoemde namen.

Brad Jones

Jones schittert dit seizoen onder de lat van Feyenoord. Zelf hoopt de Australische doelman nog stiekem op een nieuw contract in De Kuip, maar het blijft stil vanuit de clubleiding in de wetenschap dat ook Kenneth Vermeer en Warner Hahn staan te trappelen. Met het oog op het mogelijke vertrek van Ruiter daarom geen gekke gedachte.Dries Wuytens

Willem II is dit seizoen uitermate stabiel in defensief opzicht, op een enkele uitschieter na. Voor het versterken van de achterhoede is het daarom best interessant om eens rond te neuzen in Tilburg. Wuytens bijvoorbeeld: een mooie voetballeeftijd en nog transfervrij ook.Younes Namli

Heel veel geld is er niet beschikbaar voor FC Utrecht, dat mede daarom op de transfervrije Thomas Bruns mikte. Hij koos echter voor Vitesse. Een alternatief zou de clubleiding misschien kunnen aanwijzen in de persoon van de creatieve Deen Namli, die uit zijn contract loopt bij sc Heerenveen.Sander van der Streek

Of SC Cambuur volgend seizoen weer Eredivisie-voetbal speelt zal binnenkort duidelijk worden, maar deze terugkeer lijkt sowieso in de maak voor Van der Streek. De middenvelder annex spits scoort aan de lopende band in Leeuwarden en een beloning kan toch niet uitblijven?Bilal Ould-Chikh

Ould-Chikh stond jaren geleden bekend als toptalent van FC Twente, maar daar profiteerden de Tukkers eigenlijk nooit van. Zelf besloot de middenvelder/buitenspeler zijn geluk te beproeven bij de Portugese Benfica (tevergeefs). Sinds enkele maanden is Ould-Chikh clubloos en hij trainde sindsdien al mee in Utrecht.Brandley Kuwas

Heracles Almelo hoopt wederom op deelname aan de play-offs, waarin het vorig seizoen FC Utrecht dwarsboomde op weg naar Europa. De Almeloërs hebben ook nu een leuk elftal en Kuwas is daarbij één van de uitblinkers. De buitenspeler is snel, behendig en beschikt over een uitstekend schot.Cyriel Dessers

Haller hoopt in de zomer te vertrekken bij FC Utrecht, dat de Fransman bij een mooi bod vermoedelijk niet in de weg zal staan. Als opvolger zijn er verschillende namen denkbaar. Dessers van eerstedivivisionist NAC Breda bijvoorbeeld. De behoorlijk productieve Belg zou zelfs al zijn bekeken door Ten Hag.

POLL: Wie zou de beste aanwinst zijn?

Vandaag 18 Januari 2018

  • teaser
  • compact
<strong>Download nu de GRATIS SoccerNews iPhone app!</strong>

Download nu de GRATIS SoccerNews iPhone app!

Met je iPhone als eerste op de hoogte worden gesteld van het laatste voetbalnieuws omtrent je ...

96
<strong>Werken bij SoccerNews: Medewerkers met een passie voor voetbal gezocht</strong>

Werken bij SoccerNews: Medewerkers met een passie voor voetbal gezocht

Sinds jaar en dag is SoccerNews één van de grootste spelers in Nederland als het aankomt op ...

0

Gisteren 17 Januari 2018

'Neymar woedend na 8-0 overwinning'

'Neymar woedend na 8-0 overwinning'

Neymar was op woensdagavond de grote man in de wedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Dijon met ...

617
Aubameyang lijkt op weg naar megatransfer

Aubameyang lijkt op weg naar megatransfer

Het lijkt er sterk op dat aanvaller Pierre-Emerick Aubameyang binnen afzienbare tijd gaat vertrekken ...

51
Kan Van Persie wel op nummer tien spelen bij Feyenoord?

Kan Van Persie wel op nummer tien spelen bij Feyenoord?

Robin van Persie wordt binnen korte tijd gepresenteerd als de nieuwste aanwinst van Feyenoord, maar ...

66
VIDEO: Niets kan Neymar stoppen, geweldige solo

VIDEO: Niets kan Neymar stoppen, geweldige solo

Paris Saint-Germain had op woensdagavond geen kind aan Dijon en superster Neymar vertolkte een ...

0
VIDEO: Cillessen geraakt door projectiel

VIDEO: Cillessen geraakt door projectiel

FC Barcelona speelt momenteel tegen Espanyol in de Copa del Rey en de wedstrijd tussen de ...

0
VIDEO: Kenedy laat zien dat hij kan voetballen

VIDEO: Kenedy laat zien dat hij kan voetballen

De Braziliaan Kenedy is in de regel optie numero zoveel bij Chelsea, maar op woensdagavond heeft de ...

0
Ajax-fans halen keihard uit: 'Nóóit meer bij onze club'

Ajax-fans halen keihard uit: 'Nóóit meer bij onze club'

Dennis Bergkamp werd een paar weken geleden weggestuurd bij Ajax, maar vecht die beslissing nu aan. ...

386
VIDEO: Makkie voor PSG, Neymar scoort uit vrije trap

VIDEO: Makkie voor PSG, Neymar scoort uit vrije trap

Paris Saint-Germain stevent af op het kampioenschap in de Ligue 1 en beleeft ook op woensdagavond ...

6
"Toen Feyenoord bij mij aanklopte, wist ik het gelijk"

"Toen Feyenoord bij mij aanklopte, wist ik het gelijk"

Yassin Ayoub maakt aan het einde van het lopende voetbalseizoen de overstap van FC Utrecht naar ...

79
"Als ik de KNVB was, zou ik het wel weten"

"Als ik de KNVB was, zou ik het wel weten"

Erwin Koeman vormde een duo met zijn broer Ronald bij Everton en Southampton, maar vindt het nu tijd ...

0
'FC Twente laat speler naar Hongarije vertrekken'

'FC Twente laat speler naar Hongarije vertrekken'

FC Twente heeft zich verzekerd van de diensten van Adam Maher en Mounir El Hamdaoui, maar zal ook ...

65
'Club legt aanbieding op tafel voor Klaassen'

'Club legt aanbieding op tafel voor Klaassen'

Davy Klaassen stapte in de afgelopen zomer voor 27 miljoen euro over van Ajax naar Everton, maar op ...

644
Dennis Bergkamp begint zaak tegen Ajax

Dennis Bergkamp begint zaak tegen Ajax

Dennis Bergkamp werd een tijdje geleden de laan uitgestuurd bij Ajax, maar de oud-international van ...

118
'FC Barcelona doet aanvaller na half jaar al van de hand'

'FC Barcelona doet aanvaller na half jaar al van de hand'

Het lijkt erop dat Gerard Deulofeu na een half seizoen al weer vertrekt bij FC Barcelona. De ...

68
Onomstreden Nederlander krijgt nieuwe concurrent bij Stoke City

Onomstreden Nederlander krijgt nieuwe concurrent bij Stoke City

Erik Pieters kan zich gaan opmaken voor een concurrentiestrijd met Kostas Stafylidis. Stoke City, de ...

31